Вплив модних тенденцій у пошуку стильних та сучасних рішень стосується практично всіх сфер нашого життя. Ми прагнемо оновлення та поліпшення, вибираючи речі, які будуть функціональними і водночас радувати своїм виглядом, привертати увагу, викликати емоції.
Чорна сантехніка – яскравий акцент в інтер'єрі
Гармонійність дизайну з продуманими деталями безсумнівно є тим моментом, який впливає на наш настрій та відчуття комфорту.
Стильною родзинкою в інтер'єрі ванної кімнати або кухні може стати чорна сантехніка. Її присутність більшою чи меншою мірою додасть чіткості, яскравості, витонченості та насиченості.
Чорний колір універсальний, якщо говорити про його поєднання з іншими відтінками. Він має чудовий вигляд з білим, бежевим, світло-сірим, з усіма пастельними тонами та всіма варіантами мармурових. Чорний змішувач на кухні гармонійно поєднується з меблями з натурального дерева та стінами у схожому відтінку.
Обов'язковою умовою для успішного дизайнерського рішення є те, щоб чорний предмет у приміщенні був не один, а хоча б з одним «компаньйоном».
Виробники пропонують досить широкий асортимент товарів чорного кольору для встановлення у ванній кімнаті, санвузлі та кухні:
- змішувачі та душові системи;
- ванни, раковини та піддони для душу;
- унітази та біде;
- різноманітні аксесуари від кришок для унітазу та кнопок для змиву до сифонів.
Особливості догляду за чорною сантехнікою
Одночасно з підбором чорного змішувача або унітазу важливо заздалегідь ознайомитися з особливостями користування та догляду за такою сантехнікою. Адже без грамотного догляду вона відносно швидко втратить зовнішній лоск, якого ми якраз і прагнули, вибираючи чорний дизайн.
Це насамперед стосується її очищення. Вибір відповідних засобів для чищення дуже важливий. Дуже делікатні не допоможуть позбавитися всіх забруднень, а занадто агресивні - навпаки, цілком здатні завдати шкоди чорному покриттю.
Така ж важлива і регулярність процедури. В ідеалі змішувач (матовий або глянсовий) краще витирати від водяних та мильних бризок після кожного вмивання або миття посуду, поки вони не висохли і не перетворилися на вапняний та мильний наліт. Протерти кран ви встигнете лише за дві-три хвилини.
Використовувати для цього краще м'які серветки для прибирання з гарною гігроскопічністю: бавовняні або з мікрофібри. Жорсткі мочалки чи щітки не підходять, оскільки після їх застосування на поверхні під певним кутом буде видно всі мікро-подряпини.
Таке систематичне прибирання чорних елементів сантехніки у ванній та кухні позбавить вас від роздумів про те, чим і як видаляти забруднення, що накопичилися за більш тривалий період.
Якщо говорити про такі вироби сантехніки, як ванна, умивальник, унітаз, біде, то на початковому етапі (ще при продумуванні дизайну ванної кімнати або кухні) для полегшення догляду можна підібрати моделі, які мають чорне покриття тільки із зовнішнього боку, а внутрішня поверхня, що безпосередньо контактує з водою, – біла або іншого світлого кольору. Крім цього слід зазначити, що будь-які забруднення менш помітні на матових поверхнях у порівнянні з глянсовими, а також на варіаціях чорного кольору – графітовому або темно-сірому. Такий колір виглядає не менш лаконічно, при цьому дає можливість не надто ретельно стежити за чистотою.
Методи та засоби для очищення чорної сантехніки
Ефективне рішення під рукою
Прості та доступні способи догляду за чорною сантехнікою часто виявляються найкращими. Якщо ви задаєтеся питанням, який вибрати засіб для чорної поверхні вашої сантехніки, зверніть увагу на звичайну рідину для миття посуду - це відмінний варіант не тільки для тарілок, ложок і каструльок, але і для багатьох інших предметів.
Налийте трохи концентрованої миючої рідини в невелику ємність і розбавте її навпіл з водою. У розведеному засобі намочіть м'яку серветку, ретельно вимийте нею чорні крани, раковину або ванну. Після цього протріть їх сухою серветкою з високою гігроскопічності – і ви отримаєте відмінний результат.
Для видалення нальоту
Якщо ж у вас не було можливості приділити час щоденному швидкому прибиранню у ванній або на кухні, то щоб ретельно очистити чорний кран, може знадобитися обробка чимось серйознішим, ніж звичний засіб для миття посуду.
У цьому випадку вам допоможе розчин 9% оцту з водою в рівних частинах. Змочіть у підготовленому розчині серветку для прибирання з мікрофібри або віскози та огорніть нею змішувач. За годину зніміть серветку і протріть кран – весь наліт легко відокремиться.
Важливо! Не використовуйте таким чином чистий оцет! При застосуванні нерозбавленого оцту існує ризик пошкодити забарвлену поверхню та «зірвати» колір. З цієї причини не залишайте мокру серветку на змішувачі більш тривалий час. Однієї години буде достатньо для розм'якшення нальоту.
Спеціальні засоби
Якщо Ви побоюєтеся, що незважаючи на всі запобіжні заходи, оцет вплине на якість поверхні та фарбу крана, використовуйте засоби для чищення, призначені для чорної або кольорової сантехніки. За допомогою їх підтримувати чистоту у ванній буде набагато легше.
Загалом для чищення підійдуть усі делікатні засоби, призначені для догляду за сантехнікою. До того ж, багато з сучасних засобів, окрім очищуючих властивостей, також містять речовини, які створюють водо-і брудовідштовхувальну плівку на поверхнях, завдяки цьому забруднення осідають на них набагато повільніше.
Висновки
Підводячи підсумки за рекомендаціями, як доглядати за чорними змішувачами для умивальника, ванною, унітазом та біде, раковиною та душовою системою в темному кольорі, важливо пам'ятати лише кілька моментів:
- витирати бризки води та мила відразу після завершення водних процедур;
- використовувати делікатні засоби для чищення сантехніки з водо- та брудовідштовхувальною дією;
- для прибирання застосовувати тільки м'які серветки, які добре вбирають вологу - бавовняні, віскозні, з мікрофібри;
- відмовитися від жорстких щіток і губок, абразивних засобів для чищення та агресивної побутової хімії.
Отже, якщо продумано підібрати предмети та аксесуари, грамотно організувати догляд за ними, ванна кімната, санвузол та кухня з чорною сантехнікою дуже довго будуть радувати Вас своєю вишуканістю, елегантністю та охайністю.
-
Сантехніка
- Змішувачі
- Раковини
- П'єдестали та напівп'єдестали
- Інсталяції
- Унітази
- Душові системи
- Душові кабіни та огорожі
- Ванни
- Аксесуари
- Гігієнічні душі
- Меблі для ванної кімнати
- Біде
- Уринали та системи змиву
- Сифони та водовідведення
- Підключення сантехніки
- Запчастини
- Сантехніка для людей з інвалідністю
- Сантехніка для дітей
- Котельне обладнання
- Обладнання для кухні
- Тепла підлога
- Опалювальні прилади
- Водоочищення та водопідготовка
- Водонагрівачі
- Трубопровідні системи
- Трубопровідна арматура
- Насосне обладнання
- Автоматика керування комфортом
- Альтернативні джерела енергії
- Ізоляційні матеріали
- Вимірювальні прилади
- Басейни та СПА
- Кондиціонування і вентиляція
- Кріплення
- Плитка та підлогове покриття
- Системи сніготанення